Płytki ceramiczne: do łazienki idealne

Płytki ceramiczne: do łazienki idealne

Jednym z pomieszczeń w naszych domach jest łazienka. Jest ona jednak pomieszczeniem szczególnym. Panuje w niej wyższy niż gdzie indziej poziom wilgotności powietrza. Oznacza to, że nie każdy materiał wykończeniowy może być w łazience stosowany. Tym jednak, na który na pewno warto zwrócić uwagę są płytki ceramiczne. To materiał sprawdzony, który cieszy się ogromną popularnością od lat.

Zalety płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne dostępne są obecnie w wielu wzorach, kolorach i wielkościach. Tak duża oferta sprawia, że każdy, kto chce wykończyć swoją łazienkę właśnie płytkami ceramicznymi nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

Plusem płytek ceramicznych jest ich ogromna trwałość. Płytki nawet po wielu latach od montażu prezentują się doskonale. Świetnie znoszą wilgoć, która panuje w łazience, a także wahania temperatury, do których w tym pomieszczeniu również często dochodzi. Do tego bez obaw można je myć nawet przy użyciu detergentów, co jest kolejnym plusem. Nie straszne im także osady z mydła.

Płytki ceramiczne

O czym pamiętać wybierając płytki ceramiczne do łazienki?

Upewnij się, że wybierane płytki ceramiczne są specjalnie przeznaczone do stosowania w łazience i posiadają właściwości wodoodporne. Sprawdź, czy mają one odpowiednią klasę wodoodporności i są odpowiednie dla wilgotnych środowisk.  Bezpieczeństwo jest ważne, zwłaszcza w łazience, gdzie często występuje wilgoć. Wybierając płytki ceramiczne, upewnij się, że posiadają one właściwości antypoślizgowe, zwłaszcza jeśli będą stosowane na podłodze łazienki. Pamiętaj, że im wyższy współczynnik antypoślizgowości (np. R9, R10), tym lepiej. Łazienka jest miejscem, gdzie często używane są środki czystości i kosmetyki. Wybierz płytki ceramiczne, które są odporne na plamy i działanie chemikaliów. Upewnij się, że płytki są łatwe do czyszczenia i nie będą łatwo niszczone przez stosowane w łazience substancje. Płytki ceramiczne są dostępne w szerokim zakresie wzorów, kolorów i tekstur. Wybierz takie, które pasują do stylu i aranżacji Twojej łazienki. Możesz zdecydować się na płytki jednokolorowe, wzorzyste, matowe lub błyszczące – wszystko zależy od Twoich preferencji i zamierzonego efektu. Przemyśl, jakie wymiary płytek ceramicznych będą najlepiej pasować do Twojej łazienki. Duże formaty płytek mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się większe i bardziej nowoczesne, podczas gdy mniejsze płytki mogą być bardziej odpowiednie dla małych łazienek. Ponadto, zastanów się nad układem płytek – prostokątne lub kwadratowe płytki mogą stworzyć różne efekty wizualne. Wybierz płytki ceramiczne o wysokiej jakości wykonania. Sprawdź, czy krawędzie są równo obcięte, czy płytki nie mają wad, takich jak pęknięcia czy nierówności. Pamiętaj, że wysoka jakość materiałów wpływa na trwałość i estetykę łazienki.

Podobne wpisy